00 90 232 445 62 10
info@paralog.com.tr

Sektörel Çözümler

Gıda Üretim ve Dağıtım Sektörü

paralog gıda sektörü

PARALOG® Serisi ticari programlar, gıda maddeleri üreten ya da alım/satışını yapan işletmelerde üretimden dağıtıma, zincir market/ulusal market satışlarından ihracat KDV iadesine kadar pek çok noktada başarılı çözümler getirmektedir.

Detaylar ...

Otomotiv (Satış) Sektörü

paralog oto satış sektörü

TOFAŞ, RENAULT, HYUNDAI gibi Türkiye'nin önde gelen otomobil distribütörlerinin bayisi olarak faaliyetlerini sürdüren işletmeler için ÖTV mevzuatına uygun olarak alım ve satış faturalarının sisteme işlenmesi/aktarılması...

Detaylar ...

Otomotiv Sanayi Sektörü

paralog otomotiv sektörü

Otomotiv üreticilerinin taleplerine bağlı olarak parça imalatı yapan ya da otomobil parçaları üzerinde operasyonel olarak üretim gerçekleştiren işletmelerde fason üretim kavramı yaygın bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Detaylar ...

Tekstil Sektörü

paralog tekstil sektörü

Model ve renk uygulamaları, seri ve lot takibi, müşteri/satıcı stok referansları, barkod ve etiket basımı gibi pratik çözümlerin bir arada sunulduğu PARALOG® ticari paketleriyle stok takibi anlık olarak gerçekleştirilebilir.

Detaylar ...

Turizm Sektörü

paralog turizm sektörü

Turizm sektörü, konaklama hizmeti veren otel ve moteller, seyahat ve taşımacılık işletmeleri, turizm işletme belgeli restoranlar, turizm acenteleri ve rehberlik hizmeti veren işletmeler gibi pek çok alt kategoride değerlendirilebilir.

Detaylar ...

İnşaat Sektörü

paralog inşaat sektörü

Proje takibinin ön plana çıktığı inşaat sektöründe, eş zamanlı yürütülen projelere ilişkin alım/satış hareketleri, yapılan harcamalar ve elde edilen gelirler programa süratle işlenebilmeli ve anlık kar/zarar durumu izlenebilmelidir.

Detaylar ...

Gümrük Müşavirlikleri

paralog gümrük müşavirlikleri sektörü

İthalat/ihracat yapan firmalar adına her türlü evrak takibi yapan, çeşitli harç ve masrafları karşılayan, verdiği bu hizmetler karşılığında kazanç elde eden gümrük müşavirlikleri için her bir ithalat veya ihracat dosyası bazında gelir gider takibi yapılır.

Detaylar ...

Tıbbi Cihaz Üretimi ve Optik Sektörü

paralog tıbbi cihaz sektörü

Yüzlerce markaya ait binlerce model ve çeşitli ek özelliğe sahip ürünlerin sistematik olarak programa girilmesi, kayıt girişi sırasında ürün paketi üzerinde birden çok barkoddan çeşitli özelliklerin (stok kodu, model, çap, lot numarası, seri numarası, son kullanma tarihi…)...

Detaylar ...

Boru İmalatı Sektörü

paralog boru imalatı sektörü

CTP, Polietilen ve benzeri malzemeler kullanarak boru imalatı yapan işletmeler için farklı uzunluk ve çapta her boru farklı bir stok gibi değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra bazı kısa boru parçaları manşon olarak kullanılmakta...

Detaylar ...

Toplu Abonelik, Dağıtım ve Fırıncılık

paralog dağıtım fırıncılık sektörü

Günlük, haftalık, ayın belli günlerinde ya da kullanıcı tarafından tanımlanabilen herhangi bir sıklıkta yayınlanan ve abonelerine ulaştırılması gereken mecmua, gazete vb. basılı ürünler için haftalık, 15 günlük, aylık dağıtım planlaması oluşturmak üzere ideal bir çözümdür.

Detaylar ...

Perakende Satış ve Mağazacılık

paralog Perakende Satış ve Mağazacılık sektörü

Elektronik yazarkasa, terazi ve POS sistemlerinin dinamik olarak kullanılması, barkod ve etiket uygulamalarının en üst seviyede tatbiki, PARALOG® ticari paketlerinin bu sektör için getirdiği yüzlerce kolaylıktan sadece birkaçıdır.

Detaylar ...

Maden İşletmeleri Sektörü

paralog madencilik sektörü

Maden işletmelerinde, ocakların her biri hammadde kaynağı gibi düşünüldüğünde maliyet açısından sabit bir bedelden söz edilemez. Yüzlerce pasa nakliyatı sonucunda sadece 1 kamyon cevher bulunuyor olabilir.

Detaylar ...

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler

paralog Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler sektörü

Derece Yazılım, serbest muhasebeci ve mali müşavirler için mükelleflerine sundukları hizmet kalitesini en üst seviyede tutabilecekleri ve daha fazla sayıda işletmeye ait denetim sağlayacakları üstün özellikli paketler geliştirmiştir.

Detaylar ...

Araç Kiralama Araç Filo Takibi

paralog Araç Kiralama Araç Filo Takibi sektörü

Araç kiralama hizmetleri yürüten işletmeler için pratik takip imkanı veren PARALOG® paketleri, çeşitli rapor ve analizleri Excel’e ister düz bir rapor istenirse de Özet Tablo (pivot table) olarak aktarabilmektedir.

Detaylar ...

Yem Sektörü

paralog yem sektörü

Yem üretimi yapan işletmeler için uçtan uca çözüm sunan PARALOG® ticari paketleri, müstahsil toplu alım işlemlerinde kantar bağlantısı kurularak kantardaki bilgilerin program içinde anında görülebilmesi...

Detaylar ...

Birlikler ve Kooperatifler

paralog Birlikler ve Kooperatifler sektörü

Müstahsillerin birer cari hesap olarak tanımlandığı ve müstahsillere ait hayvanlara ait pek çok bilginin ayrıntılı olarak sisteme girilebildiği PARALOG® paketleri, Damızlık Birlikleri için ihtiyaç duyulan küpeleme, soy ağacı oluşturulması...

Detaylar ...

Mobilya ve Beyaz Eşya Mağazaları

paralog Mobilya ve Beyaz Eşya Mağazaları sektörü

Taksitli satışa dair tüm detay bilgiler, toplu senet basımı, müşteri risk bilgilerinin takibi, kampanyalar, iskontolar ve fiyat koşullarında getirilen yenilikler, barkod ve etiket basımları, ödeme gün kodları, vade farkı uygulamaları gibi onlarca özellik ...

Detaylar ...

Sigortacılık Sektörü

paralog Sigortacılık sektörü

Sigorta sektöründe faaliyet gösteren acenteler için poliçe bazında hizmet takipleri, alım ve satış bilgilerine ait bilgilerin ayrıntılı olarak girilmesi ve özel olarak Başak Sigorta için geliştirilen aktarım yazılımı ile poliçe bilgilerinin transferi sağlanmıştır.

Detaylar ...

Sebze Meyve Hali Komisyonculuğu

paralog Sebze Meyve Hali Komisyonculuğu sektörü

Müstahsilden yüksek tonajlı kantarlar ile yaş sebze ve meyve alımı yapan, ürünlerin toplanması ve taşınması sırasında kullanılan kasa veya kapları takip eden, dara hesaplaması yapan işletmeler için tasarlanmıştır.

Detaylar ...

Sanayi Sektörü

paralog Sanayi Sektörü

Basit üretim fonksiyonlarının sıkça kullanıldığı işletmelerden daha kapsamlı ve operasyonel üretim süreçlerini yoğun olarak kullanan işletmelere geçildiğinde, hammaddelere ilişkin çok daha detaylı bilgiler, yoğun biçimde tercih gören talep ve teklif işlemleri...

Detaylar ...

Akaryakıt Taşımacılığı

paralog Akaryakıt Taşımacılığı sektörü

Nakliye işlemlerinin kullanılabildiği PARALOG® ticari yazılımlarında işletmenin sahibi olduğu ya da kiraladığı araçlar istenilen ayrıntı seviyesine inilerek tanımlanabilmekte ve bu araçların şoför bilgileri de belirtilebilmektedir.

Detaylar ...

Malzeme Tedarikçiliği, Fuarcılık

paralog Malzeme Tedarikçiliği, Fuarcılık sektörü

Binlerce çeşit kumanya ve teknik malzeme tedarik eden, bu malzemeleri istenilen yere istenilen zamanda teslim eden ve açılan her bir dosya bazında gelir ve giderler ile yapılan harcamaları dikkate alarak...

Detaylar ...

Süt Sektörü

paralog Süt Sektörü

Süt sektörü, müstahsilinden toplayıcısına, alım işletmelerinden fabrikalara ve kooperatiflerden süt birliklerine kadar oldukça kalabalık bir ailedir. Yasaların yanı sıra ticari teamüller ve piyasa koşulları aile bireylerine çeşitli sorumluluklar yükler ve kazanç biçimlerini belirler.

Detaylar ...