00 90 232 445 62 10
info@paralog.com.tr

Kurumsal


Vizyonumuz
Vizyonumuz; eşsiz nitelikleri, kalitesi ve saygınlığı ile zirveye koşan güncel yazılım çözümlerimizle geniş kitlelere profesyonel hizmet sunmak; müşterilerimizin iş yaşamına dinamizm katacak değerler yaratmaktır.

Misyonumuz
Sektörleri iyi analiz ederek kendi terminolojileri ve yöntemleriyle yakından tanıyacakları çözümler tasarlamak; ekonomi, yasal değişiklikler ve çağdaş iş yaşamının gereksinimlerine göre değişebilen ve hızla güncellenen programlar geliştirmek; oluşturduğu standartlar ve benzersiz kullanım teknikleriyle kullanıcılarından beğeni toplayan öncü yazılımlar üretmektir.

Tarihçemiz
Derece Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. 30 Nisan 2002 tarihinde 50.000.000.000 TL. sermaye ile kuruldu.

2002, 2003
'Paragon' adı altında ilk ticari paket kuruluşu yapıldı (Aralık 2002).
2003 sonu itibariyle 70 müşteriye ulaşıldı.

2004
Sektörel çözüm olarak Zirai İlaç Takibi paketleri çıkarıldı.
Yıl içinde Muhasebeciler ve Firmalar için Enflasyon Muhasebesi ve YTL'ye geçiş konularıyla ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı geniş katılımlı seminerler düzenlendi.
Finans adımlarında, piyasa isteklerine uygun esnek çözümler getirildi.
Zirai İlaç Takibi paketi için Temmuz 2004'de T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan onay alındı. Söz konusu paket, bu konuda bakanlık onayı bulunan 15 yazılımdan biridir.
Paragon serisi yazılımlardan PARALOG® (SQL Veritabanı altyapısı ile) serisine geçildi. PARALOG® markası tescilli bir marka haline geldi.

2005
Dökümler ve raporlar, Microsoft® Excel ile bütünleştirildi. Excel üzerinden form çizdirilmesi ve döküm alınması sağlandı.
e-Devlet projesine geçildiği bu dönemde, ilk e-Beyanname çözümleri oluşturuldu.
BİL-KOD başvurusu yapılarak Derece yazılımlarının Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu kapsamına alınması sağlandı.

2006
İl Tarım Müdürlükleri'nde toplanan zirai ilaç takibi bilgilerinin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü'ne sağlıklı bir şekilde aktarılabilmesi için Barkod Program Denetleyicisi adlı özel bir yazılım geliştirildi.
Kooperatif Sistemi adlı projemiz, Tübitak Teydeb tarafından Ar-Ge yardımına uygun görüldü.
Derece Yazılım, BİYESAM meslek birliğinin kurucu üyelerinden biridir.

2007
Kooperatif Sistemi adlı proje hayata geçirildi.
Çapraz analizlerin alınması, raporların Microsoft® Excel Pivot table yapısına aktarılması ile sağlandı.
Türkiye'nin önde gelen ve süt sektöründe yer alan fabrikalar için hazırlanması düşünülen Süt Alım projesi Tubitak Teydeb tarafından desteğe uygun bulundu.
Microsoft .NET için altyapı değişikliğine başlandı.
Sermaye artırımı yapıldı. Yeni sermayemiz 250.000 YTL oldu.

2008
Şirketimiz İzmir-Halit Ziya Bulvarındaki yeni merkezine taşındı.
Ar-Ge çalışmalarını kapsamlı olarak yürütmek ve akademik destek almak üzere, BURSA ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde şube açıldı.
Ba, Bs çözümleri, Ekim 2008'de Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin konuk edildiği geniş katılımlı bir toplantı ile tanıtıldı.
Süt Alım Sistemi ve Süt Birlikleri Sistemi paketleri oluşturuldu.
PARALOG® yazılım serisini oluşturan 25 farklı ticari ve sektörel program, Ekim 2008 sonu itibariyle 1.200'ün üzerinde işletme ve 7.000'i aşan kullanıcıya hizmet vermektedir.

Hedeflerimiz
- Süt Birlik ve Kooperatifler ile özel sektör Süt firmaları için sektörel çözüm veren programlarımın daha da geliştirilerek zaten sektörde 1 numara olan imajımızı daha da yükseklere taşımak istiyoruz.
- Avrupa birliğine uyum çerçevesinde Ziraat, Tarım ve Hayvancılık konusunda daha çok çözüme ihtiyaç duyulacağını düşünerek bu konudaki yatırımlarımıza devam edeceğiz.
- Kuruluş yılımız olan 2002'den itibaren her yıl ortalama %15 büyüdük ve 2008 yılı hedefimize yılın üçüncü çeyreğinde ulaştık. 2009 yılında %12 büyümeyi hedefliyoruz.
- Mali Müşavir ve Serbest Muhasebeciler tarafından büyük beğeni toplayan başta Ücret Bordrosu ve Muhasebe Sistemi olmak üzere, İşletme, Demirbaş ve Serbest Meslek programlarından oluşan PARALOG® Muhasebeci Paketimizin en çok tercih edilen muhasebe yazılım çözümü olması için güncel çözümlerimizi daha da arttıracağız.
- El terminali uygulamalarını destekleyen, plasiyerli satış, perakende satış ve mağazacılık sektörü için geliştirdiğimiz ReyoN serisi yazılımlarımızın perakendecilik sektöründe lider kuruluşlarca da tercih edileceğine inanıyoruz.
- Kurumsal bir çözüm paketi olarak geliştirdiğimiz PARALOG® Bumerang Entegre Sistemi ile büyük işletmelerde daha da pratik çözüm vermeyi düşünüyoruz.
- 2009 yılında çözüm ortakları ve bölgesel satış noktalarımızın sayısının 25'in üzerine çıkarmak için aktif çalışmalarımız devam edecektir.

Stratejilerimiz
- Sektörel gelişmeler, teknolojik ilerlemeler ve yasal düzenlemeler sürekli takip edilmektedir.
- Yasal değişiklikler diğer tüm işlerden öncelikli olarak yapılmaktadır.
- Müşterilerden gelen talepler ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda alınan kararlar kısa sürede çözüme dönüştürülmektedir.
- Program satışı yapan çözüm ortağı ve yetkili satıcılara herhangi bir yazılım yükü getirebilecek tasarım tekniklerinden kaçınılmaktadır.
- Raporlama araçları herhangi bir veritabanı sorgulama dili (SQL) bilme zorunluluğu gerektirmeyecek biçimde organize edilmektedir.
- Yazılımlar, nesne tabanlı yapı yardımıyla çok süratli şekilde geliştirilmektedir.
- Yazılım grubunun yaklaşık 25 yıllık bilgi birikimi yardımıyla her türlü soruna derhal çözüm üretilmektedir.
- Zaman en önemli varlıktır. Yazılımlarda kalite, verimlilik ve ergonomi ön plandadır. Her işlem için mümkün olan en kısa yöntem ve sadelik tercih edilmektedir.
- Yazılım geliştirmede yapılan çözümlerde Kullanım rahatlığı mutlaka düşünülmektedir.

Paralog Program Ana Grupları

KOBİ ÜRETİM Çözümleri

Orta ve Büyük Ölçekli SINAİ Çözümler

Kooperatif ve Birlik Çözümleri

SMMM Çözümleri

İnsan Kaynakları Çözümleri

Sabit Kıymet Çözümleri